Eurookná

Kvalitné prevedená povrchová úprava je základom pre dlhú životnosť okien

Eurookná sú významným architektonickým prvkom stavby takže dotvárajú celkový vzhľad a dizajn exteriéru a tiež interiéru budov. Eurookná vyrábame podľa špecifických požiadaviek v rôznych tvaroch a viacerými spôsobmi otvárania.

  • otváravé /O/
  • otváravo – sklopné /OS/
  • sklopé /SKL/

Pri výrobe presklených stien, zimných záhrad, balkónových a terasových dverí je možné okrem štandardných spôsobov otvárania použiť aj posuvné systémy. Posuvný systém sa dá použiť pri realizácií jedno a viac krídlových dverí.

Materiál
sú vyrobené z euro hranola lepeného z troch vrstiev s fixnými /nenadpájanými/ alebo cinkovanými /nadpájanými/ lamelami. Možno si vybrať z týchto druhov drevín:

  • smrek
  • borovica
  • meranti
  • dub

Eurohranol je základným nosným prvkom pri výrobe okien takže je kladený vysoký dôraz na jeho kvalitu.

Profil okna

od roku 2006 sme začali vyrábať eurookná s novým profilom „SOFTLINE“ v dvoch konštrukčných hrúbkach „68“ a „78“ mm. Tento profil má zaoblené hrany rádiusom až 11 mm, takže okná majú modernejší dizajn. Avšak hlavná výhoda zaoblených hrán spočíva v tom, že životnosť povrchovej úpravy sa značne predĺži /pri starých hranatých profiloch často dochádzalo k defektom povrchovej úpravy práve na ostrých hranách okien/.

Kovanie

do okien je namontované celoobvodové kovanie MACO multi trend silberline. Súčasťou je aj poloha mikroventilácie. Na všetky viditeľné časti kovania /závesy, prítlaky/ sú osadené krytky na kovanie vo farbe kľučiek. Ponúkame široký výber tvarov a farebných prevedení kľučiek. K naším oknám štandardne dodávame kľučky s vyššou triedou bezpečnosti SECUSTIK.

Tesnenie

eurookná sú vybavené dvoma tesneniami po celom obvode. Používame kvalitné časovo a tvarovo stále tesnenia značky DEVENTER. Možno si vybrať z viacerých farebných odtieňov.

Sklo

máme v ponuke širokú škálu izolačných skiel s tepelným prestupom od k = 0,6 W/m-2k-1 pri trojsklách, ktoré sa montujú do okien hrúbky „78“ mm. Tento typ okien je jedným s najžiadanejších na trhu. Ďalej máme v ponuke izolačné dvojsklá s prestupom tepla k = 1,1 alebo k = 1,0 W/m-2k-1 s teplým dištančným rámikom /medzi sklami/ ten obmedzuje rosenie okien.

Povrchová úprava

kvalitne prevedená povrchová úprava je základom pre dlhú životnosť okien. Chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi. Použité sú hrubovrstvé ekologické lazúry. Opracované, vyspravené okenné rámy a krídla sa napúšťajú impregnáciou proti škodcom, drevokazným hubám a plesniam. Potom je povrch dodatočne prebrúsený. Ďalej sa nanáša farebný základ. Na takto pripravený základ sa 2 x strieka hrubovrstvá lazúra vysokotlakým zariadením. Predtým sa ešte ošetria všetky spoje plničom pórov proti nasávaniu vlhkosti. Ponúkame širokú škálu farebných odtieňov lazúr a tiež krycích farieb zo vzorkovníka RAL.

Na výber farebného odtieňa okien je nutné klásť vysoký dôraz. Zvýšená námaha plôch je pri tmavých odtieňoch /hlavne v letných mesiacoch keď povrchová teplota okna dosahuje až 80 0C/ a naopak pri bledých odtieňoch je zasa nižší stupeň UV filtra. Ideálne sú stredné odtiene, ktoré majú vyvážený pomer UV.