Interierové dvere

Všetky typy interiérových dverí je možné kombinovať mnohými druhmi a vzormi skiel a vitráži

Interiérové dvere sú dôležitým architektonickým prvkom a dotvárajú konečný dizajn interiéru. Je ich možné vyrábať s rôznymi druhmi otvárania:

  • otváravé
  • posuvné
  • zalamovacie
  • kyvné

Ak plánujete mať v dome alebo byte drevené interiérové dvere so zárubňami, treba mať na pamäti to, že je nutné pripraviť stavebný otvor na štandardné rozmery. Pokiaľ nie je možné otvor takto upraviť dvere sa môžu vyrobiť aj atypické. Okrem montáž interiérových dverí do novostavieb alebo nových otvorov, často realizujeme aj výmenu starých dverí s oceľovou zárubňou za nové. Pri takejto výmene dverí, pokiaľ zákazník nechce demontovať staré oceľové zárubne, je možnosť „obaliť ich“ novými zárubňami. Týmto spôsobom sa zmenší svetlosť zárubne na šírku o 5 cm a na výšku o 3 cm.

Samotnú montáž interiérových dverí odporúčame po položení podláh a vymaľovaní.

Interiérové dvere vyrábame z:

  • masívu
  • dýhované

Masívne dvere

Dvere tvorí rámová konštrukcia, materiál dverného krídla je masív podľa výberu zákazníka. Výplň tvorí škárovka alebo biodoska. Zárubňa je celá z masívu. Po celom obvode je do nej zabudované tesnenie, 3 závesy a protiplech s puzdrami. Povrchová úprava kovania /závesov, zámkov, protiplechov/ je podľa priania zákazníka.

Dýhované dvere

Dverné krídlo tvorí veľkoplošný materiál -laťovka. Jadro laťovky tvorí lepený masív na povrchu je drevená dýha, v drevinách Buk, Dub, Jaseň,……..Tento materiál má výborné vlastnosti. Je tvarovo stály a nepodlieha náhlym zmenám objemu. Laťovka sa používa najmä pri výrobe moderných typov dverí. Zárubňa je tak isto dýhovaná drevinou podľa výberu zákazníka. Je vybavená tesnením, troma závesmi a protiplechom s puzdrami.

Všetky typy interiérových dverí je možné kombinovať mnohými druhmi a vzormi skiel a vitráži. Zasklievacie lišty taktiež možno vyrobiť v rôznych tvaroch /oblé, hranaté, rovné/.

Tabuľka rozmerov stavebných otvorov interiérových dverí:

Rozmer dverí Šírka stavebného otvoru Výška stavebného otvoru
600 mm  680 -700 mm  2010 – 2030 mm
700 mm  780 – 800 mm  2010 – 2030 mm
800 mm  880 – 900 mm  2010 – 2030 mm
900 mm  980 – 1000 mm   2010 – 2030 mm